SALON: Centrum Mody, Nadarzyn

Moda Zielińscy - Bugatti

odzież męska

SALON: C.H. "LAND"

Moda Zielińscy

odzież damska i męska

SALON: C.H. "Łopuszańska 22"

Moda Zielińscy - Bugatti/Wilvorst/Corsocomo

odzież damska i męska

ATELIER: C.H. "Łopuszańska 22"

Atelier Iwona Zielińska

suknie ślubne

Aktualności/

Dodatki do
garnituru
ślubnego
Część II

Dodatki do
garnituru
ślubnego
Część II
Dodatki do
garnituru
ślubnego
Część II
Dodatki do
garnituru
ślubnego
Część II

Dodatki do garnituru ślubnego to niezbędne uzupełnienie stroju Pana Młodego, które stanowi gwarancję eleganckiego wyglądu i świadczy o wyszukanym guście. Dodają Panu Młodemu klasy i prestiżu kreując wyjątkowy, odświętny charakter stylizacji. Dobrane w odpowiedni sposób sprawią, że garnitur zyskuje uroczysty charakter. W przypadku stylizacji ślubnej są wręcz obowiązkowe.

Zacznijmy od poszetki, która jest małą chusteczką w górnej kieszonce marynarki. Może być noszona na wiele różnych sposobów, w zależności od okoliczności. Biała poszetka, dyskretnie wystająca z kieszonki to klasyk męskiej, eleganckiej stylizacji. Garnitur ślubny to jednak przypadek szczególnej wagi, który powinien być perfekcyjnie dopracowany w najmniejszych detalach.

Najprostsza zasada noszenia poszetki głosi, ze powinna pasować do krawata. Nie oznacza to, że musi być wykonana dokładnie z tej samej tkaniny co krawat, powinna jednak do niego nawiązywać kolorem lub ogólnym wzorem. W przypadku stylizacji ślubnej wysoki stopień formalności ceremonii narzuca pewne rozwiązania. Idealna poszetka do garnituru na ślub jest śnieżnobiała, lniana, bawełniana lub z matowego jedwabiu. Składa się ją w klasyczny sposób, a więc w prostokąt, który powinien wystawać z brustaszy ok. 1 cm. Poszetka wykonana z naturalnej tkaniny nie będzie przemieszczać się, a szorstka faktura tkaniny utrzyma ją w jednym miejscu. Białą, klasyczną poszetkę można nosić nie tylko do krawata, ale również z muszką.

Oprócz białej poszetki spotyka się również takie, które są wykonane z tego samego materiału co krawat oraz kamizelka – w przypadku garniturów 3-częsciowych. Zazwyczaj preferowane są kamizelki w kolorze szarym lub w przypadku odważniejszych stylizacji – w kolorze nawiązującym do marynarki i spodni garnituru. W tym wypadku zachowanie ciągłości stylistycznej w dodatkach jest jak najbardziej uzasadnione, zwłaszcza kiedy garnitur ślubny jest innego koloru niż klasyczny granatowy czy ciemny szary. Do tak minimalistycznej poszetki najlepiej pasuje naturalny kwiat w butonierce – idealnym dodatkiem jest biały lub czerwony goździk, ewentualnie róża.

W salonach Moda Zielińscy w Warszawie, w Centrum Handlowym LAND, w Centrum Handlowym przy ul. Łopuszańskiej 22 i w Centrum w Nadarzynie znajdziecie Państwo szeroki wybór dodatków ślubnych, garniturów ślubnych a przede wszystkim profesjonalne porady naszych doradców. Serdecznie zapraszamy do naszych Salonów.