SALON: Centrum Mody, Nadarzyn

Moda Zielińscy - Bugatti

odzież męska

SALON: C.H. "LAND"

Moda Zielińscy

odzież damska i męska

SALON: C.H. "Łopuszańska 22"

Moda Zielińscy - Bugatti/Wilvorst/Corsocomo

odzież damska i męska

ATELIER: C.H. "Łopuszańska 22"

Atelier Iwona Zielińska

suknie ślubne

Aktualności/

Dodatki do
garnituru
ślubnego
Część I

Dodatki do
garnituru
ślubnego
Część I
Dodatki do
garnituru
ślubnego
Część I
Dodatki do
garnituru
ślubnego
Część I
Dodatki do
garnituru
ślubnego
Część I
Dodatki do
garnituru
ślubnego
Część I

Odwieczny dylemat: krawat czy muszka? Krawat jest klasycznym i raczej wygodnym dodatkiem, jednakże w wersji ślubnej zyskuje zdecydowanie na charakterze i jakości. Dobrej jakości krawat powinien być wykonany z jedwabiu, zwłaszcza jeśli nosi go Pan Młody. Wnętrze również powinno być jedwabne, to sprawi, że krawat będzie się łatwo wiązał i nawet długo noszony nie będzie się odkształcał. Kupując krawat trzeba sprawdzić jak się układa. Wystarczy chwycić za węższy koniec i zobaczyć czy swobodnie i prosto zwisa. Jeżeli będzie się skręcał oznacza to, że nie będzie się dobrze układał na koszuli. Wewnątrz krawata powinna być wszyta płócienna wkładka, która wpływa na utrzymanie kształtu węzła. Te, które nie mają takiej wkładki trudno jest uformować w odpowiedni sposób. Końce krawata natomiast powinny być odpowiednio podszyte od wewnątrz, najlepiej takim samym materiałem, z którego wykonany jest cały krawat.

Mucha to propozycja dla Panów, którzy chcą podkreślić niepowtarzalność swojego ślubnego stroju. To stylizacja o większym stopniu formalności niż krawat, ponieważ muszka kojarzona jest z bardzo wyszukaną elegancją. Powinna być samodzielnie wiązana i trzeba do niej założyć śnieżnobiałą koszulę z krytą plisą zakrywającą guziki. Ogromne znaczenie w ślubnej stylizacji z muszką ma kołnierzyk, który powinien być wykładany pól-włoski lub klasyczny z krytą plisą. Kanon mody męskiej stanowi, że czarną muchę zakładamy do smokingu, białą natomiast do fraku.

Obowiązkowym dodatkiem do koszuli ślubnej są spinki do mankietów, kolorystycznie dobrane do obrączki oraz do zegarka, który również jest istotnym elementem stylizacji mężczyzny. W przypadku spinek najlepiej sprawdzają się dyskretna i umiarkowana elegancja, a nawet minimalizm.

Spinki do koszuli powinny być jednak widoczne, a rękawy marynarki nie mogą ich całkowicie zakrywać. Koszula powinna wystawać spod rękawa marynarki na około 2 cm, wówczas spinki będą mogły spełnić swoją ozdobną funkcję. Przy zakupie spinek warto zwrócić uwagę ich wielkość, wykończenie, a nade wszystko na styl, który powinien być adekwatny do okazji zaślubin.

Pasek do powinien być miękki, skórzany z elegancką, lecz delikatną klamrą, która może być spójna z charakterem spinek do mankietów. Kolor i fason paska powinien harmonizować z butami, które do stylizacji ślubnej powinny być wykonane z naturalnej skóry, na cienkiej podeszwie, o prostym fasonie, w lekki szpic. W tym wypadku sprawdza się stwierdzenie: im mniej tym lepiej.